17:11 / E Enjte, 21 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Mkhitaryan largohet nga United, kthehet në Bundesliga?

Henrikh Mkhitaryan është afër largimit nga Manchester Unitedit.

Anësori armen nuk po kalon mirë nën urdhrat e Jose Mourinhos. Ai ka vendosur që të largohet nga “Old Trafford” gjatë mini-afatit të janarit.

Klubi i tij i ri me gjasë do të jetë Borussia Dortmund, i cili tani ka shpreh interesim të madh për futbollistin.

Mkhitaryan sa ishte në Bundesliga bëri 140 paraqitje dhe shënoi 41 gola. Në vitin 2016, ai u transferua në Manchester United me shumën prej 42 milionë euro./IndeksOnline/