10:34 / E Martë, 25 Shtator 2018 / indeksADMonline

Modric: Cristiano dhe Salah mund ta fitojnë çmimin në të ardhmen

Siç është pritur, Luka Modric është shpallur lojtari më i mirë i vitit nga FIFA.

Kroati ishte i lumtur me çmimin dhe tha se dy kundërshtarët e tij, Cristiano Ronaldo dhe Mo Salah mund ta fitojnë atë vitin e kaluar.

”Është fantastike të jem këtu me këtë titull fantastik”, tha Modric, transmeton IndeksOnline.

”Dua ta përgëzoj Salah dhe Cristianon për sezonin e tyre të mrekullueshëm”.

”Në të ardhmen, ata do ta ketë një tjetër shans për ta fituar këtë trofe”.

Përveç se e fitoi çmimin e më të mirit të vitit, mesfushori kroat ishte i përfshirë edhe në 11-shen më të mirë të vitit./IndeksOnline/