21:38 / E Enjte, 17 Maj 2018

Molliqaj: Në VV shumë gjëra kemi bërë gabim

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka folur në televizionin për kohën e veprimit të tij në Lëvizjen Vetëvendosje.

“Plot gjëra kemi bërë gabim”, është shprehur Molliqaj.

“Ideja e protestave të shpeshta dhe jo të fuqishme ka qenë gabim… s’kishim rezultate”, ka thënë ai.

“Pastaj, ekskluziviteti që kemi pasur…. Mosgatishmëria për të pranuar njerëz që kishin bërë gabime, sipas nesh”, ka shtuar ai.

Këto, sipas tij, ishin “momente të dobëta” të VV’së. /T7/