07:48 / E Diele, 02 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Momenti kur Wilder ”demoloi” Furyn me këtë goditje të fuqishme

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në Las Vegas, u zhvillua meçi i shumëpritur mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury.

Wilder arriti ta mbrojë titullin e WBC-s për pesha të rënda, ani pse ndeshje përfundoi baras – me vendim unanim të gjyqtarëve.

Meçi ishte i barabartë, dhe të dy boksierët kishin momentet e tyre të mira.

Por, në një moment, në raundin e 12-të, Wilder tregoi edhe njëherë fuqinë e tij marramendëse.

Boksieri i famshëm ”nokautoi” Furyn me një goditje befasuese, duke e lënë të shtrirë në tokë./IndeksOnline/