17:09 / E Hënë, 16 Prill 2018

Monte Carlo: DjokoviA� dhe Nishikori nA� rrethin tjetA�r (Video)

Novak DjokoviA� A�shtA� kualifikuar pA�r nA� rrethin tjetA�r tA� kompetiocionit a�?Monte Carloa�? qA� po mbahet nA� Monaco, shkruan IndeksOnline.

Ish-numri njA� nA� botA� eliminoi bashkA�kombasin e tij, Dusan LajoviA�, duke mposhtur 2 me 0 nA� sete (6-0 dhe 6-1).

Kualifikimin nA� kA�tA� turne e ka siguruar edhe Nishikori i cili eliminoi Berdychin.

NA� 1/16 e finales, DjokoviA� do tA� pA�rballet me Coric, kurse Nishikori me Medvedev.

KujtojmA� qA� disa tenist, si Nadal, Raonic, Cilic ende nuk i kanA� mA�suar kundA�rshtarA�t nA� kA�tA� rreth.

NA� dy sezonet e kaluar, Rafael Nadal u shpall kampion. Madje spanjolli ka rekord nA� kA�tA� kompeticion, pasi e ka fituar mA� sA� shumti herA�, plotA� 10 sosh!./IndeksOnline/