07:58 / E Mërkurë, 05 Dhjetor 2018

Moti i mirë, keni arsye për të shkuar në Shqipëri

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të vendit prej orëve të paradites. Vranësirat do të mbeten të karakterit mesatar në zonat malore në verilindje-juglindje.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e vrullshme dhe me rrahje në bregdet. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3-4 me lartësi vale deri në 1.2 metra.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër 5/12 diell

Kukës 1/5 re diell

Lezhë 6/12 diell

Dibër 1/7 re diell

Durrës 8/14 diell

Tiranë 7/15 diell

Elbasan 7/14 diell

Berat 6/15 diell

Vlorë 8/15 diell

Korçë 2/5 re diell

Gjirokastër 3/13 diell

Sarandë 8/16 diell.

Temat: