22:17 / E Mërkurë, 29 Gusht 2018 / indeksADMonline

Moti nesër, vazhdojnë temperaturat e larta

Nesër në Kosovë do të kemi mot me diell, ku temperaturat më të larta do të arrin në 30 gradë Celsius, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-6m/s”, njofton IHMK-së.