10:22 / E Martë, 11 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Mundësia e re e Instagram, të cilën e prisnit që një kohë

Instagram ka shtuar një veçori të re. Rrjeti i famshëm tani do të ketë mundësinë edhe të mesazheve zanore në mesazhet direkte.

Ky funksion i lejon përdoruesit të dërgojnë mesazhe të tjera audio deri në një minutë të gjatë në biseda private dhe grupore. Përditësimi është duke u nxjerrë tani për iOS dhe Android.

Përdoruesit me funksion mund të regjistrojnë mesazhet duke mbajtur butonin e mikrofonit.

Do të dërgohet automatikisht kur të lëshosh butonin, kështu që nëse nuk ndihesh i sigurt për dërgimin ose nuk dëshiron të regjistrosh, mund ta rrëshqasësh gishtin në butonin për ta fshirë atë./Indeksonline/

Temat: