09:45 / E Mërkurë, 15 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Mundo Deportivo: Adnan Januzaj pasardhës i yllit të La Ligas

Adnan Januzaj është adoptuar në Real Sociedad dhe po zhvillon ndeshje shumë të mira në La Liga.

Sulmuesi me prejardhje nga Kosova është vënë në sy të mediave Spanjolle, ku Mundo Deportivo po e konsideron si pasardhësin ideal të Carlos Vela.

“Dhe unë do të doja të ndalem në Januzajn për atë që është e veçantë, e cila nuk është e thjeshtë, përshtatet në projekt. Januzaj arrin në Sociedad në momentin kur Carlos Vela është gati të largohet dhe largimi i meksikanit nuk është një çështje e vogël. Vela ka qenë në vitet e fundit anija kryesore e këtij stafi, futbollisti i aftë për të bërë gjëra të ndryshme, brenda mundësive të vetëm disa të zgjedhurve”, shkruhet në analizën e Mundo Deportivos.

“Në pak javë, Vela do të jetë histori në Real Sociedad; ne do të themi agur me mirënjohje dhe dashuri që ka fituar mbi shtatë vjet midis nesh. Problemi lind kur është fjala për mbushjen e hendekut të mbetur nga mungesa e tij; dhe gjithçka tregon se Januzaj është i zgjedhuri për një kompani të tillë. Loren ka thënë se Januzaj duhet të trajnohet, siç kishte ndodhur me Vela vite më pare”, vazhdon gazeta spanjolle.

Adnan Januzaj u transferua gjatë verës nga Manchester United, ku në shtatë paraqitje ka shënuar një gol. /IndeksOnline/