16:33 / E Premte, 02 Mars 2018

Ndalja e rrymës në Kosovë bllokon internetin dhe kanalet televizive (Foto)

Si pasojë e ndërprerjeve të shpeshta të energjisë elektrike në shumë qytete të Kosovës janë shfaqur probleme edhe në telekomunikacionit.

Telefonitë mobile (rrjeti 3G dhe 4G) si dhe kabllot televizive janë bllokuar qe shumë orë.

Arsyeja e kompanive del të jetë problemet teknike.

Indeksonline ua sjellë disa foto më poshtë: