08:16 / E Shtunë, 01 Shkurt 2020 / indeksADMonline

Ndeshje emocionuese e Lakers, pas vdekjes së Kobe Bryant

Los Angeles Lakers ka zhvilluar ndeshjen e parë në Stapless Center pas vdekjes së Kobe Bryant.

Kjo ndeshje ishte mjaftë emocionale për basketbollistët dhe tifozët e këtij sporti, po ashtu gjatë kësaj ndeshje basketbollistët kishin zgjedhur mënyra të ndryshme për ta kujtuar legjendën e këtij sporti.

Disa nga kishin shkruar fjalë të ndryshme për Bryant në atletet e tyre, kurse të gjithë tifozët mbanin në duar fanella me emrin e Kobe Bryant dhe numrin 8 dhe 24.

Lakers nga kjo ndeshje nuk arritën të dalin me fitore, pasi që u mposhtën nga Portland Trail Blazers me rezultat 119-127./Indeksonline/.