19:26 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Ndryshojnë votat për Shpend Ahmetin dhe Arban Abrashin, vetëm 237 vota diferencë (Foto)

Një gabim teknik i KQZ-së që është bërë gjatë futjes së të dhënave të Rezultateve Preleminare, ka bërë që rezultati mes kandidatëve për Prishtinën të ndryshojë dukshëm.

Dallimi mes dy pretendentëve për të parin e Prishtinës, Shpend Ahmetit dhe Arban Abrashit, është vetëm 237 vota.

Kryetarin e Prishtinës do ta mësojmë pas numërimit të votave më kusht.

Sipas numërimit të votave nga KQZ, Ahmeti është duke prirë para Abrashit me 237 vota./Indeksonline/