15:36 / E Hënë, 16 Prill 2018

Nga komplikimet e pneumonisA�, vdes aktori i famshA�m!

R. Lee Ermey aktori i filmit tA� njohur “Full Metal Jacket” – vdiq tA� dielA�n nga komplikimet e pneumonisA�.

Aktori ishte 74 vjeA�, ndA�rsa lajmin pA�r vdekjen e dha menaxhari i tij, Bill Rogers.
a�?Me trishtim tA� thellA� dhe me keqardhje iu njoftoi se R.Lee Ermey ka vdekur kA�tA� mA�ngjesa�?, tha Rogers, shkruan Indeksonline.

Ermey kishte mA� shumA� se 60 kredite filmike nA� hapA�sirA�n e karrierA�s sA� tij tA� aktrimit, duke pA�rfshirA� pjesA� nA� “Apocalypse NoA�” tA� Francis Ford Coppola, “Burning Mississippi” dhe “Toy Story”.

Aktori legjendar vazhdoi tA� organizonte njA� numA�r tA� shfaqjeve televizive, duke pA�rfshirA� “Mail Call” dhe “Lock N ‘Load me R. Lee Ermey” – qA� tA� dyja u transmetuan nA� Channel Historik.

Ai sA� fundi ka organizuar programin Outdoor Channel, “Koha e Gunny.”/Indeksonline/