23:34 / E Mërkurë, 20 Shkurt 2019

Nota e Ronaldos pas ndeshjes kundër Atleticos

Falë golave të dy mbrojtësve, Gimenez dhe Godin, Atletico Madrid mposhti Juven në ndeshjen e Ligës së Kampionëve.

Dyshja defanzive u vlerësua me nota të larta nga tabloidi i statistikave, “Whoscored”.

Gimenez u vlerësua me notën 8.1 derisa Godin mori notën 8.0.

Notat e futbollistëve të Atletico Madrid

Cristiano Ronaldo ishte më i miri te skuadra italiane. Portugezi u vlerësua me notën 7.4 në këtë ndeshje që për kundër disa rasteve nuk la shenjë. /IndeksOnline/


Notat e futbollistëve të Juventus