11:56 / E Enjte, 19 Prill 2018 / indeksADMonline

PacientA�t presin me orA� tA� tA�ra, asnjA� doktorA� apo infermierA� nA� QKMF nA� FushA� KosovA� (Video)

PavarA�sisht se A�shtA� orar pune, nA� QendrA�n e MjekA�sisA� Familjare nA� FushA�-KosovA� nuk A�shtA� askush kuA� mund tA� drejtohen pacientA�t.

PacientA�t nA� kA�tA� QKMF detyrohen qA� tA� presin me orA� tA� tA�ra pA�r ta��u kontrolluar pasi ka mungesA� tA� doktorA�ve dhe infermierA�ve nA� vend tA� punA�s, raporton Indeksonline.

Madje Indeksonline ka siguruar edhe njA� video nga momenti kur dikush prej pacientA�ve viziton kA�tA� QKMF dhe askush nuk mundet ta��i ofroj ndihmA� pasi tA� gjithA� gjenden jashtA� vendit tA� punA�s.

Duhet pA�rkujtuar qA� raste tA� ngjashme ndodhin shpesh nA� vende tA� ndryshme tA� KosovA�s./Indeksonline/

https://youtu.be/3Ap2n8kHnB4