08:09 / E Enjte, 19 Korrik 2018 / indeksADMonline

Palestër gjatë ditëve të nxehta, ja si duhet të veproni

Vala e të nxehtit nuk duhet të ndërhyë në regjimin tuaj të fitnesit.

Por për t’u siguruar që mund të ushtroni sigurt edhe gjatë këtyre ditëve, atëherë aplikoni disa nga këshillat nga trajneri personal, David Wiener.

Është me të vërtetë e rëndësishme të mbani mend se nxehtësia do të ndikojë në stërvitjen tuaj, prandaj mos e ngarkoni vete shumë dhe merrni pushoni në mënyrë të rregullt teksa jeni duke pushuar në mënyrë që trupi juaj të mund të qetësohet.

Zakonisht bëni stërvitjen në mëngjes.

Gjithashtu mos harroni të konsumoni shumë ujë.

Temat: