11:35 / E Enjte, 11 Janar 2018 / indeksADMonline

Pamje mahnitëse, gjysmë metre borë në bjeshkët e Deçanit (Foto)

Bjeshkët e Deçanit njihen për bukuritë natyrore që kanë.

Bora e madhe që ka mbuluar këto bjeshkë u ka dhënë edhe më shumë bukuri Roshkodolit e Milyshevcit.

Pothuajse gjysmë metre borë është sasia që ka rënë në këto bjeshkë.

Megjithatë, ka plot pasionues të natyrës dhe bjeshkëve që kanë arritur deri në këto maje të larta nga ku edhe kanë sjellur këto foto të bukura./Indeksonline/