10:00 / E Hënë, 05 Mars 2018 / indeksADMonline

Pamje të rralla të Prekazit, pas rënies së komandantit legjendar, Adem Jashari (Video)

Ajo që ndodhi në fillimet e marsit të vitit 1998 do të jetë një dëshmi e gjallë për botën e qytetëruar dhe përgjegjësit e saj politik e diplomatik.

Në natën e 4 e 5 marsit të vitit 1998, Prekazi ishte rrethuar nga forcat e shumta ushtarake dhe policore.

Pikërisht, sot, më 5 mars bëhen 20 vjet të rënies së komandantit legjendar, Adem Jasharit, familjes së tij dhe Jasharëve të tjerë.

Mirëpo, çdo përvjetor Adem Jasharin e bënë më të lavdishëm në historinë e kombit tonë.

Në disa pamje, të cilat janë të pakta të asaj kohe, shihet Prekazi pas sulmit mbi familje Jashari./Indeksonline/