09:25 / E Diele, 25 Nëntor 2018

Parlamenti i Britanisë së Madhe konfiskon dokumente të Facebook

Parlamenti britanik ka marrë një hap të papritur dhe agresiv duke konfiskuar dokumenta të Facebook.

Ky veprim lidhet me skandalin e kompanisë softuerike “Cambridge Analytica”, transmeton Indeksonline.

Shefi i kompanisë softuerike është në një proces gjyqësore kundër Facebook.

Dokumentet e marra përmbajnë të dhëna private të kompanisë./Indeksonline/