20:09 / E Enjte, 26 Prill 2018 / indeksADMonline

Pas 4 muajsh, nëna zgjohet nga koma për të treguar se si vdiqen fëmijët e saj

Një nënë më në fund u zgjua pas katër muajsh në koma për t’u thënë se katër fëmijët e saj u vranë në një sulm të dyshuar me zjarrvënie.

Michelle Pearson, 35 vjeç, pësoi djegie të tmerrshme dhe u la në një gjendje kritike pasi zjarri përhap në shtëpinë e saj në Jackson Street në Walkden, Greater Manchester.

Fëmijët e saj Demi, 15 vjeç, Brandon, 8 vjeç, Lacie, 7 vjeç dhe Lia, 3, vdiqën në këtë incident.

Michelle ran w koma për disa muaj pas zjarrit dhe është kuptuar se është zgjuar tak tani.

Policia e Mançesterit tha se shëndeti i saj ishte përmirësuar ndjeshëm në javët e fundit.

Zjarrëfikësit luftuan kundër flakëve por nuk arritën të shpetojnë më kohë Demie, Brandon and Lacie.