22:57 / E Premte, 18 Shtator 2020

Pas Alcantaras, Liverpooli e ka gati edhe një transferim të madh

Skaudra e Liverpoolit nuk po ndalet me transferime të mëdah këto ditë.

Pasdi firmosi me Thiago Alcantarean nga Bayerni, “The Reds” në shënjestër e kanë sulmuesin e Wolves, Diogo Jota, shkruan IndeksOnline


Siç raporton gazetari i njohur, Fabrizio Romano Jota dhe Liverpooli kanë rënë dakord me kushtet personale dhe brenda dy ditësh pritet zyrtarizmi i tij në “Anfield”.

Jota do t’i bashkohet skuadres angleze për shumë 43 milionë euro dhe do të qëndrojë te Liverpooli për 5 vite.