11:55 / E Mërkurë, 21 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Për 24 orë, lindin 32 fëmijë në QKUK

Edhe në 24 orët e fundit, numri i lindjeve në Klinikën Gjinekologjike të QKUK-së ka qenë i kënaqshëm.

Sipas njoftimit, për këtë periudhë, në Gjinekologji janë regjistruar 32 lindje, transmeton Indeksonline.

Prej tyre, 18 janë të gjinisë mashkullore dhe 14 të asaj femërorë.

Kurse, 13 gra janë bërë nëna për herë të parë në jetë. /Indeksonline/