14:02 / E Shtunë, 21 Korrik 2018 / indeksADMonline

Për 24 orë, numri i aksidenteve dhe gjobave në Kosovë

Policia e Kosovës ka dhënë statistika të përgjithshme për 24 orët e fundit sa i përket aksidenteve në komunikacion, gjobat e shqiptuar si dhe arrestimet e disa personave.

Sipas raportit policor, gjatë 24 orëve kanë ndodhur 57 aksidente, prej tyre pa lëndime trupore  kanë qenë 40 ndërsa me të lënduar 17, kurse fatmirësisht kësaj here nuk ka asnjë me fatalitet, shkruan Indeksonline.

Më tutje, policia gjatë kësaj kohe ka shqiptuar gjoba  trafiku prej 1 mijë e 710 tiketa.

Ndërkaq,  Policia ka arrestuar 25 persona, 16 prej tyre në mbajtje dhe në vuajtje të dënimit 4./Indeksonline/