21:41 / E Mërkurë, 26 Shtator 2018

Përfundon pjesa e parë, Shaqiri më i miri në fushë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Kupës së Ligës, ku Liverpooli po ndeshet me Chelsean.

Rezultati pas pjesës së parë është 0-0 edhe pse kishte disa gjysmëraste, shkruan indeksonline.

Futbollisti më i mirë në fushë në 45 minutat e parë ishte Xherdan Shaqiri.

Futbollisti nga Gjilani ishte shumë depërtues dhe bëri dy super pasime që nuk u shfrytëzuan nga shokët edhe pse ishin të vetëm me portier. /IndeksOnline/