20:13 / E Premte, 07 Shtator 2018 / indeksADMonline

Përleshen taksistët në Tajlandë, ndërhyn gruaja me fshisë

Një përleshje e tmerrshme midis taksistëve u shoqërua me dërrasa e shkopinj druri në njëri-tjetrin në mes të rrugës.

Dyshja kishin hyrë në mosmarrëveshje rreth asaj se kush po merrte një karrocë për bartje në rrethin e Bang Sao Thong pranë Bangkok në Tajlandë.

Pamjet e regjistruara nga një makinë e parkuar në rrugë tregojnë se dy shoferët e taksive ‘luftojnë njëri-tjetrin’, transmeton Indeksonline.

Ata fillojnë të bëjnë hov të madh në njëri-tjetrin, ku njëri humb një këpucë dhe tjetri rrëzohet prapa në rrugë derisa makinat kalojnë shpejt.

Shoferët e tjerë përpiqen ta qetësojnë situatën, por luftimet ndalen vetëm kur shfaqet një grua. Ajo mbante një fshesë prej druri, duke u futur me guxim midis burrave./Indeksonline/.