20:05 / E Diele, 10 Qershor 2018 / indeksADMonline

Personat që bën të mundshëm valimin e flamurit dhe fotografisë së Vokrrit mbi varreza (Foto)

Kryetari i ndjerë i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri është varrosur sot në varrezat e Prishtinës pikërisht në lagjen Arbëria.

Vokrri u varros ceremoni shtetërore pas përfundimit të homazheve që u bën në Kuvendin e  Kosovës.

Por një ndër pamjet më të veçanta të varrimit padyshim se ishte moment kur në qiell u pa fotografia e Vokrrit e lidhur për flamurin kombëtarë shqiptarë e që valonte mbi varreza përgjatë ceremonisë së varrimit të tij.

E kjo gjë është mundësuar pikërisht nga Pilotët e Aeronautikës. Madje sipas Alban Kurtishit e gjithë kjo ua rrit të organizohej në një afat rekord për nder të legjendës.

Vokrri do të përkujtohet si futbollisti shqiptarë më i suksesshëm si dhe njeriu që dha shumë nga vetja për arritjen e futbollit, përderisa qëndroj në krye të FFK-së.

Më poshtë mund të shihni edhe disa fotografi se sa shumë qytetarë morën pjesë sot në varrimin e Vokrrit.