17:46 / E Premte, 23 Shtator 2022 / Gjelbrim

Pësoi lëndim me Kombëtaren e Francës, ja sa do të mungoj Kounde

Futbollisti i Brcelonës, Jules Kounde, është lënduar në ndeshjen e Kombëtares së Francës në fitoren kundër Polonisë në kuadër të Ligës së Kombeve.

Kounde u lëndua në pjesën e parë të ndeshjes dhe u detyrua të largohet nga fusha e lojës.

Sipas ekzaminimeve të para mjekësore, thuhet se francezi do të mungojë deri në katër javë./IndeksOnline/