18:24 / E Mërkurë, 14 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Princi Charles mbledhë familjen në ditëlindjen e 70-të

Sot Princi Charles ka festuar ditëlindjen e 70-të.

Në këtë ditë, ai ka mbledhur të gjithë familjen, teksa Pallati Mbretëror ka publikuar dy foto të re të Charles, bashkëshortes së tij Camilla, dy djemve të tij dhe familjeve përkatëse, pikërisht në ditën e lindjes së Princit.

Në këto imazhe familja shihen tejet të kompletuar dhe të lumtur pranë njëri-tjetrit.

Ndryshe, nëse në vitin 2021 nëna e tij Elisabetta vendos t’ia kalojë kurorën, Charles do të bëhet mbret./Indeksonline/