06:59 / E Enjte, 05 Tetor 2017 / indeksADMonline

Prishtina shënon Ditën Botërore të Mësuesve

Edhe Kosova sot shënon Ditën Botërore të Mësuesve.

Me rastin e 5 tetorit – Ditës Botërore të Mësuesve, sot në Prishtinë organizohet takimi “Liria e mësimdhënies, i fuqizon mësimdhënësit”.

Takimi organizohet nga SBASHK dhe mbështetur nga Edukimi Internacional (EI)./AktivPress