08:10 / E Mërkurë, 14 Shkurt 2018

Prishtina ‘zgjohet’ me flamur të Kosovës (Foto)

Kryeqyteti i Republikës është ‘zgjuar’ sot me flamurin e shtetit tonë, i cili është vendosur mbrëmë me vendim të Qeverisë së Kosovës.

Në prag të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, në hyrje të Prishtinës valëvitet flamuri shtetëror, ndonëse qe shumë kohë aty ishte flamuri i kombëtar, shkruan Indeksonline

Ndryshe, ishin zjarrfikësit ata që dje ulnin flamurin kombëtar derisa nga vetura ku po qëndronte flamuri i Kosovës u thye xhami dhe flamuri u vodh nga disa persona.

Më poshtë, disa foto:

Temat: