18:38 / E Martë, 17 Prill 2018

Pronarit s’i pA�lqeu interieri, kompania bullgare ia modifikon Rolls-in

Ka njA� kohA� tA� gjatA� qA� kompania bullgare e modifikimeve, Vilner, nuk ka dalA� nA� skenA�.Tani A�shtA� rikthyer me njA� projekt tjetA�r. NjA� modifikim me porosi i Rolls-Royce Phantom Coupe.

Makina u dA�rgua te specialistA�t bullgar pA�r dy arsye: kabina iu duk pronarit paksa e errA�t dhe poashtu dA�shironte mA� shumA� se sa brendA�sia origjinale qA� ka.

Vilner e pranoi sfidA�n dhe pA�rdori lA�kurA� tA� bardhA� pothuajse nA� cdo pjesA� shkruan IndeksOnline.

PA�r mA� tepA�r, pjesA�t qendrore tA� ulA�sve tani paraqesin modelin ‘RR’, tA� cilat ndihmojnA� me funksionet e ngrohjes dhe ventilimit. TA� njejta iniciale gjenden edhe nA� dyer.

NA� pjesA� tA� tjera, ky Phantom ka thekse me ngjyrA� vishnje. Si p.sh rrypat e sigurisA� apo dhe disa pjesA� nA� ulA�se. Pulti i shoferit pA�rmban lA�kurA� tA� vecantA� anti-UV sic e quan kompania, e cila gjithashtu minimizon reflektimet nA� brendA�si tA� xhamit.

Vilner nuk ka bA�rA� modifikime nga jashtA�, kA�shtu qA� pjesa e jashtme mbetet origjinale, ashtu si edhe motori 6,75 litA�rsh V12 me 460 kuajfuqi. /IndeksOnline/