22:56 / E Diele, 15 Prill 2018

PSG a�?shkatA�rrona�? Monacon, fiton ligA�n e FrancA�s (Video)

PSG edhe matematikisht A�shtA� kampion i Ligue 1 tA� FrancA�s.

Skuadra e drejtuar nga Emery mposhti rivalin direkt, Monacon me rezultat tA� thellA� 7-1, shkruan indeksonline.

Golat pA�r parisienA�t i shA�nuan nga dy Le Celso dhe Di Maria, njA� Cavani, A�njA� autogol i Falcaos dhe njA� nga Draxler.

NdA�rsa pA�r skuadrA�n nga principata e Monacos shA�noi Rony Lopez nA� minutA�n e 38-tA�.

PSG tashmA� ka grumbulluar 87 pikA�, 17 mA� shumA� se Monaco qA� A�shtA� nA� vendin e dytA�. /IndeksOnline/

Temat: