23:26 / E Enjte, 11 Tetor 2018 / indeksADMonline

‘Qejfi’ i serbëve: Të gjithë në stadium duartrokiten për himnin e Serbisë në Podgoricë

Mali i Zi dhe Serbia kanë luajtur sot ndeshjen e parë rreth 12 vite që kur u bënë të pavarura.

Shteti serb doli të jetë triumfues në këtë duel, duke mposhtur malazezët me rezultat prej 2:0.

Sipas mediave serbe, kur drejtuesi zyrtar njoftoi himnin e Serbisë  para fillimit të ndeshjes në Podgoricë, i gjithë stadiumi ishte duke rrahur duartrokitje.

Po ashtu sipas mediumit serb, himnit serb i është dhënë një përkrahje e fortë.

Ndryshe, Mali i Zi – Serbi e vlefshme për Ligen e Kombeve  përfundojë me rezultat 0:2, ku golat për shtetin serb i shënojë futbollisti, Aleksandar Mitrovic./Indeksonline/