12:44 / E Premte, 23 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Qumili: Bravo kryeministër, punët e mira vijnë kadale

Vendimi i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj për rritjen e taksës nga 10% në 100% ndaj mallrave që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, ka ngritur shumë reagime.

Një reagim për këtë, ka ardhur edhe nga aktori i njohur kosovar, Sevdai Radogoshi, shkruan Indeksonline.

Aktori i mirënjohur përmes një video të publikuar në faqen zyrtare në ‘Facebook’, i cili e ka përkrahur kryeministrin Haradinaj për një vendim të tillë .

Aktori gjakovar ka thënë se punët e mira vijnë kadale, ashtu siç ishte një vendimi i tillë për produktet e serbisë.

Më poshtë mund të shihni videon./IndeksOnline/