08:18 / E Enjte, 23 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Rama jep lajmin e mirë për mjekët e infermirët. Rritet ndihma ekonomike

Kryeministri Edi Rama e ka nisur diten sot me lajmin e mire per mbeshtetjen qe i jepet shendetesise permes buxhetit te vitit te ardhshem.

“MIRËMËNGJES dhe me këtë video informuese për mbështetjen e rritur me Buxhetin 2018 për Shëndetësinë që duam dhe kujdesin social për qyetarët më në nevojë, ju uroj një ditë të mbarë ”- shkruan Rama.

Permes videos theksohet rritje page 5% per mjeket dhe infermieret si dhe dyfishim i bonusit.

Nderkohe mbeshtjeje premton Rama permes buxhetit edhe per ndihmen ekonomike. Nga video duket e shenuar se qeveria do te rrise 2-3 here pagesat per ndihmen ekonomike.