23:56 / E Diele, 27 Maj 2018 / indeksADMonline

Ramos kopjoi legjendën italiane për ta lënduar Salahun (Video)

Sergio Ramos mori vëmendjen e mediave në mbarë botën pas ndërhyrjes që la të lënduar yllin e Liverpoolit, Mohamed Salah.

Mirëpo sipas mediave italiane, veprimi i mbrojtësit të Real Madrid është i kopjuar nga legjenda e Juventusit dhe Italisë, Claudio Gentile.

Në Kupën e Botës në vitin 1982 e cila u zhvillua në Spanjë Gentile nuk i ndahej futbollistit më të mirë të kohës, Diego Maradona.

Ai e bëri një veprim të tillë për ta lënduar argjentinasin, por ai “mbijetoi” deri në fund. /IndeksOnline/