14:25 / E Martë, 16 Janar 2018 / indeksADMonline

Ramush Haradinaj thirrë mbledhje në orën 18:00

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në bazë të kompetencave Kushtetuese dhe ligjore, ka thirrur sot për në ora 18:00, mbledhjen e rregullt të Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Këshilli i Sigurisë Kombëtare do të diskutojë për gjendjen e përgjithshme të sigurisë në vend.

Ndryshe, sot do të duhej të mbahej takimi mes delegacionit kosovar dhe atij serb në Bruksel. Por, me të marrë lajmin për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, presidenti serb Aleksandër Vuçiq kishte marrë rrugë prapa, duke thirrur mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurisë Kombëtare në Serbi./Indeksonline/