12:31 / E Hënë, 12 Shkurt 2018

Range Rover i ri ngjitet në ‘Portën e Parajsës’ [Video]

Range Rover pritet shumë shpejt të lansoj një version plug-in hibrid Sport i quajtur P400e. Ajo ka një motor 2.0 litra me 4 cilindër, mbështetur nga një motor elektrik 85kW dhe 400 kuajfuqi.

Për të shënuar fillimin e hapjes zyrtare të Range Rover Sport P400e, Land Rover dërgoi makinën të bëj një ngjitje në malin e famshëm Tianmen të Kinës, duke bërë 99 kthesa dhe 990 hapa në shkallët e larta që dërgojnë tek e ashtuquajtura ‘Porta e Parajsës’ .

Shikoni videon në vazhdim./IndeksOnline/