14:43 / E Martë, 17 Prill 2018

Raporti i Progresit i sugjeron SerbisA� normalizimin e marrA�dhA�nieve me KosovA�n

Komisioni Evropian nA� Raportin e Progresit tA� SerbisA� pA�r procesin e Integrimit Evropian thotA� se Serbia ka shA�nuar progres dhe se janA� hapur 12 kapituj, dy prej tA� cilave janA� mbyllur pA�rkohA�sisht, shkruan Tanjug, transmetonA� Indeksonline.

a�?ShpejtA�sia e pA�rgjithshme e progresit tA� SerbisA� varetA� nga pA�rparimi nA� fushA�n e reformave, nA� veA�anti nga ajo e gjyqA�sorit, si dhe normalizimi i marrA�dhA�nieve me KosovA�na�?, thuhet nA� raportin e KE-sA� qA� ka siguruar Tanjug./Indeksonline/