18:40 / E Hënë, 16 Prill 2018

Reagon PSG-ja: Nuk ka marrA�veshje me Tuchelin

Nasser Al-Khelaifi, presidenti i klubit tA� Paris Saint Germain ka hedhur poshtA� spekulimet se A�shtA� arritur marrA�veshja me trajnerin gjerman, Thomas Tuchel.

Mediat franceze dhe ato gjermane para njA� jave shkruanin se ish-trajneri i Borussia Dortmundit ka arritur marrA�veshje me PSG-nA� dhe ka nA�nshkruar njA� kontratA� 3-vjeA�are, transmeton IndeksOnline.

MegjithatA�, presidenti i parisienA�ve thotA� se po tA� kishin arritur marrA�veshje tA� tillA�, ajo tashmA� do tA� bA�hej e ditur.

a�?Po tA� kishim nA�nshkruar me dikA�, do ta kishim njoftuar. Sot kemi njA� trajner dhe ne jemi tA� ndershA�m me tA�. Ai do tA� punojA� deri nA� fund tA� sezonita�?, ka thA�nA� Nasser pA�r Canal+.

Ky mund tA� jetA� njA� lajm i mirA� pA�r dyshen londineze, Chelsea dhe Arsenal, tA� cilA�t janA� tA� interesuar pA�r trajnerin 44-vjeA�ar./IndeksOnline/