18:25 / E Diele, 30 Shtator 2018 / indeksADMonline

Refuzon abortin, lind tre binjakë

Mamaja që refuzoi të ndërpresë shtatzaninë ka lindur tri foshnje të shëndosha.

Christy Beck, 42 vjeç, nga Richmond, Virxhinia, në SHBA kishte frikë se ajo kurrë nuk do të bëhej nënë pas shumë vitesh.

Një mami ka lindur tri foshnje të shëndetshme, pasi nuk ka pranuar të abortoj shtatzaninë e saj të mrekullisë dhe duke shpenzuar 23,000 funte në një ofertë të IVF-së.

Christy Beck, 42 vjeç, kishte frikë se ajo kurrë nuk do të bëhej nënë pasi përpiqej për vite me radhë me burrin Ryan, 39 vjeç, të krijonte dhe kishte provuar trajtime të shumta pa sukses.

Në dëshpërim, çifti, nga Richmond, Virxhinia, në SHBA mori hua një shumë të madhe prej 30,000 dollarësh (£ 23,000) për një raund përfundimtar të IVF-së.

Dhe, pas transferimit të dy embrioneve për të rritur shansin e tyre të suksesit, çifti ishte i gëzuar kur fillimisht tregoi se Christy ishte shtatzënë dhe priste binjakë.

Një ultratingull 12-javor atëherë zbuloi një fëmijë të tretë “të fshehur”, por çifti u gjet në një dilemë të tmerrshme , nëse do ta ndërpresë një ose do të rrezikonte të humbiste dy prej tyre.

Ata refuzuan të humbnin një nga foshnjat dhe, në mënyrë të jashtëzakonshme, Christy i lindi për mrekulli binjakët identikë Rockwell, Cali dhe Elli pesë muaj më parë./Indeksonline/.