19:38 / E Diele, 29 Korrik 2018

Renditja e pilotëve pas çmimit të madh të Hungarisë (Foto)

Lewis Hamilton ka fituar garën për çmimin e madh të Hungarisë gjatë pasdites së sotme.

Britaniku la mbrapa dy pilotët e Ferrarit, Sebastian vettel dhe Kimi Raikonen.

Edhe renditja e përgjithshme është e njëjtë me garën e sotme.

Hamilton është i pari me 213 pikë, Vettel i dyti me 189 pikë, ndërsa Raikkonen i treti me 146 pikë. /IndeksOnline/