16:43 / E Shtunë, 28 Prill 2018 / indeksADMonline

Renditja e re e UEFA-s: Atletico në vendin e dytë, Barcelona bie nga podiumi

Atletico Madrid është ngritur në renditen e re të UEFA-s, pas publikimi të përditësuar, e cila tregon skuadrat më të mira në evropë në 5 sezonet e fundit.

Atletico Madrid ka parakaluar Bayernin dhe renditet në vendin e dytë, dhe ka përpara vetëm Real Madridin. Barcelona është e katërta, ndërsa Juventusi e pesta dhe Sevilla e gjashta.

Në pesë vitet e fundit Atletico Madrid ka shkuar dy herë në finale të Champions League, një herë në gjysmëfinale dhe tani në gjysmëfinale të Europa Ligë, që shumë lehtë mund të përfundoj në finale, transmeton IndeksOnline.

Kjo është renditja e re nga UEFA:

Temat: