17:01 / E Enjte, 16 Gusht 2018 / indeksADMonline

Rita Ora krenare që rruga në Prishtinë mban emrin e gjyshit të saj (Foto)

Rita Ora asnjëherë nuk e ka mohohuar vendlindjen e saj, madje ajo thuajse në çdo intervistë ka përmendur Kosovën dhe popullin e saj, dhe se ndjehet krenare me prejardhjen e saj, shkruan Indeksonline.


Së fundmi ylli botëror, ka postuar një instastory ku shihet një tabelë e një rruge që mban emrin pikërisht të gjyshit të saj të ndjerë, ‘Besim Sahatçiu’.

Këngëtarja ka vënë dhe një mbishkrim:Gjyshi im ka qenë një nga regjisorët e parë në Kosovë, jam shumë e lumtur që tani një rrugë në Prishtinë mban emrin e tij./Indeksonline/