23:10 / E Premte, 21 Shkurt 2020

Rooney shënon gol në stilin ‘panenka’, në ndeshjen e 500-të në Angli

Rooney ka arritur sot në ndeshjen e 500-të të tij në ligën angleze të shënoj gol në ndeshjen Derby-Fulham.

Goli i Rooney ishte i veçantë edhe pse u shënua nga penaltia.Kjo pasi që futbollisti e shënoi këtë gol në stilin ‘panenka’.

Mirëpo ky gol i Rooney nuk mjaftoi që skuadra e tij të dal me fitore nga kjo ndeshje kjo pasi që Mitrovic arriti të shënoj për Fulham dhe me këto dy gola edhe përfundoi ndeshja./Indeksonline/.