11:27 / E Martë, 07 Gusht 2018 / indeksADMonline

Rrjetet e mëdha ia bëjnë bllok këtij personi

Rrjetet e famshme sociale ia kanë mbyllur të gjitha kanalet konspiracionistit të njohur, Alex Jones. Apple, Youtube, Facebook and Spotify kanë vepruar në bashkëpunim duke thënë se ai i ka shkelur rregullat duke përdorur gjuhë të dhunshme.

Jones njihet për fyerjet e mëdha ndaj muslimanëve duke përdorur gjuhë urrejtëse dhe nxitëse. Kanalet e tjera në Twitter nuk shkelin politikat e përdorimit të rrjetit social. Sakaq aplikacionet në Apple dhe Google Play vijojnë të jenë online./Indeksonline/

Temat: