12:26 / E Diele, 14 Janar 2018 / indeksADMonline

Sa i pafat 75 milionëshi, mungon kundër Cityt (Foto)

Mbrojtësi, Virgil van Dijk siç duket do të mungoj kundër Manchester Cityt.

Mediat angleze shkruajnë se futbollisti i Liverpoolit ka pësuar një lëndim para derbit kundër Cityt, transmeton IndeksOnline.

Kuptohet nga testet mjekësore se i transferuari për 75 milionë funta nga Southamptoni ka pasur një lëndim në muskuj.

Jurgen Klopp tani është i detyruar të luaj në mbrojtje me Matip dhe Lovren.

Kujtojmë se derbi i javës do të zhvillohet në “Anfield” nga ora 17:00./IndeksOnline/