11:29 / E Mërkurë, 13 Qershor 2018 / indeksADMonline

Salah kryen testin e parë kolektiv, gati për ndeshjen ndaj Uruguait (Foto)

Ylli i Egjiptit, Mohamed Salah është shfaqur në Grozny, dy ditë para debutimit të tij në Kupën e Botës.

Salah u stërvitë së bashku me shokët, që nga lëndimi që e pësoi më 26 maj në finalen e Ligës së Kampionëve, transmeton IndeksOnline.

Lojtari i Liverpoolit luftoi dhe vrapoi me topin pranë shokëve, dhe duket se është në gjendje të mirë për të luajtur ndeshjen e parë.

Egjipti luan të premtën ndaj Uruguait nga ora 14:00, kurse në grup bëjnë pjesë, Arabia dhe Rusia./IndeksOnline/