19:11 / E Martë, 21 Gusht 2018

Shaqiri uron festën e Kurban Bajramit

Mesfushori shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka postuar një fotografi në rrjetin e tij social Instagram, ku ia ka uruar të gjithë ndjekësve të tij festën e Kurban Bajramit.

Shqiptari i cili luanë për Kombëtaren e Zvicrës u transferua në Liverpool nga Stoke City këtë verë për 13.5 milionë euro.

Në ndeshjen debutuese me Liverpoolin në turneun parasezonal, ai shënoi një gol dhe e bëri një asist kundër Manchester Unitedit.IndeksOnline/

Temat: