20:42 / E Hënë, 08 Tetor 2018

Shembet trotuari në Kinë, dy të vdekur

Vrima gjigante hapet në trotuar duke vrarë dy njerëz dhe rrallur paniku dhe frikë të kalimtarët e rastit.

Zjarrfikësit që u përpoqën të shpëtonin këmbësorët e zhdukur u morën me seriozisht me humnerën.

Dy njerëz kanë vdekur dhe dy të tjerë janë të zhdukur, duke përfshirë një fëmijë, pasi një gropë gjigante u hap në një trotuar, transmeton Indeksonline.

Pamje të tmerrshme, që i ngjanin skenave nga një horror film, kanë dalë nga momenti që u hap kjo gjëndje e madhe. Në burrë dhe nipi i tij kanë humbur, ndërsa dyshohet se mund të kenë vdekur.

CCTV nga incidenti i çuditshëm më 7 tetor tregon kaosin, ndërsa njerëzit përpiqen të kuptojnë atë që po ndodhte në Sichuan të Kinës së provincës.

U deshën 10 orë për të gjetur viktimat, të dy u shpallën të vdekur në vendngjarje. Ndërsa, dy të tjerë janë zhdukur.

Shkaku i saktë i shembjes është i panjohur, ndërsa hetimi po vazhdon./Indeksonline/.